Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Budowa sieci kanalizacji

Budowa sieci kanalizacji

1-4Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami i zasilaniem energetycznym przepompowni w miejscowościach Laskówka Chorąska i Żelazówka.

24 marca 2014 r. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisław Początek podpisał umowę z wykonawcą zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami i zasilaniem energetycznym przepompowni w miejscowościach Laskówka Chorąska i Żelazówka” – Przedsiębiorstwem Budowlanym „BUDOMONT” Spółka z o.o. z Łańcuta. Wartość zadania wynosi 3 245 500,00 zł. W ramach inwestycji zostanie wykonane  niemal 11 km sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy rur 200 mm oraz  4,5 km rurociągów tłocznych i siedem sieciowych przepompowi ścieków (w tym jedna przydomowa). 

Zgodnie z umową inwestycja zakończy się do 30 kwietnia 2015 r.
Realizacja zadania pozwoli na przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej wszystkich 680 mieszkańców Laskówki Chorąskiej oraz kilku gospodarstw dotychczas pozbawionych dostępu do kanalizacji w Żelazówce.

Gmina Dąbrowa Tarnowska ma na celu poprawę środowiska przyrodniczego poprzez ograniczanie zrzutu nieoczyszczonych ścieków a także polepszenie warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności gminy jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej.
Po ubiegłorocznych realizacjach sieci kanalizacyjnej na ulicach Żabieńskiej i Czernia oraz w miejscowości Morzychna, budowa kanalizacji sanitarnej w Laskówce Chorąskiej jest kolejnym krokiem realizowania strategii rozwoju Gminy Dąbrowa Tarnowska polegającej na pełnym skanalizowaniu terytorium gminy.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*