Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Skuteczny pościg dąbrowskich policjantów za pijanym motocyklistą

Skuteczny pościg dąbrowskich policjantów za pijanym motocyklistą

dabrowa-motorW ostatnich dniach dwukrotnie zatrzymano na terenie Powiśla Dąbrowskiego kierowców będących w stanie nietrzeźwości z, których jeden uciekał przed próbującym go zatrzymać patrolem Policji, natomiast drugi miał rekordowy wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie m.in.:

12 marca br. w godzinach wieczornych w miejscowości Radgoszcz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej przejeżdżającemu motocykliście. Kierujący motocyklem typu „ścigacz” pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli oddalając się z miejsca kontroli. Policjanci w związku z zachowaniem motocyklisty podjęli pościg, który skutecznie zakończył się dopiero w miejscowości Sutków. Motocyklista poruszając się z bardzo dużą prędkością stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Gminy Dąbrowa Tarnowska, który poruszał się motocyklem bez wymaganych uprawnień oraz będąc w stanie po użyciu alkoholu, mając blisko pół promila alkoholu we krwi. Ponadto pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC. Kierujący motocyklem nie odniósł w wyniku upadku żadnych obrażeń. Odpowie on przez Sądem za wykroczenia m.in. za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, kierowanie pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu oraz bez wymaganych uprawnień, przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz niestosowanie się do sygnałow kierowanych przez policjanta w celu uniknięcia kontroli. Sprawcy powyższych wykroczeń grozi grzywna w wysokości nawet do 5000 zł.

Policjanci Wydziału Prewencji w dniu 14 marca br. w miejscowości Nieczajna Górna zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gminy Dąbrowa Tarnowska, który jak się później okazało był sprawcą kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia swoim samochodem uczestniczącym w kolizji, udając się do swojego miejsca zamieszkania, gdzie został przez policjantów zatrzymany. Nic by w tym nie było dziwnego, gdyż takich sytuacji związanych z zatrzymaniem sprawców kolizji jest sporo, gdyby nie rekordowy w ostatnim czasie na terenie powiatu dąbrowskiego wynik badania na stan trzeźwości kierującego samochodem. Mężczyzna ten miał blisko 3,5 promila alkoholu we krwi.  Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji odpowie on za popełnienie wykroczenia.

W związku z nasilającym się zjawiskiem nietrzeźwych kierowców poruszających się po drogach Powiśla w dalszym ciągu Policja apeluje o trzeźwość osób kierujących pojazdami! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg!

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*