Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Mędrzechów ma nowego Sołtysa

Mędrzechów ma nowego Sołtysa

soltysW związku z rezygnacją z funkcji dotychczasowego sołtysa wsi Mędrzechów Pana Władysława Bzduły, w niedzielę 23 lutego 2014 r. odbyły się wybory nowego sołtysa Mędrzechowa. Na zebranie wyborcze licznie przybyli mieszkańcy Mędrzechowa uprawnieniu do głosowania, w liczbie 115 osób. Wybory odbyły się zgodnie z procedurą przewidzianą w statucie sołectwa Mędrzechów.

Uczestnicy zebrania przyjęli rezygnację dotychczasowego sołtysa , któremu zarówno mieszkańcy, jak również Wójt Gminy – Krzysztof Korzec, Przewodniczący Rady Gminy -Wiesław Noga i Sekretarz Gminy – Barbara Pobiegło podziękowali za prace i zaangażowanie na rzecz rozwoju społeczności lokalnej w trakcie pełnienia funkcji tj. w latach 1996 – 2013.

Ustępujący sołtys podziękował również wszystkim za współpracę i życzył swojemu przyszłemu następcy, aby realizował wszystkie swoje zamierzenia i oczekiwania mieszkańców służące rozwojowi wsi.
Wybory przeprowadziła powołana komisja . Sołtys wybierany jest w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.
Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów tj. P. Światłowska Bernadetta i P. Wójcik Agnieszka.
Po przeprowadzeniu głosowania, komisja ustaliła wyniki wyborów:
W głosowaniu tajnym udział wzięło 109 osób, którzy oddali 109 głosów ważnych, poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów :

  1. Światłowska Bernadetta – 56 głosów
  2. Wójcika Agnieszka – 53 głosy

Tak więc sołtysem Mędrzechowa i równocześnie przewodniczącym Rady Sołeckiej została wybrana P. Światłowska Bernadetta.

ug

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*