Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dzień Chorego w dąbrowskim hospicjum

Dzień Chorego w dąbrowskim hospicjum

img_6100Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci – hasło tegorocznego Światowego Dnia Chorego obchodzonego od 22 lat w całym świecie w dniu 11 lutego w uroczystość Matki Bożej z Lourdes, w szczególny sposób wybrzmiało w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Św. Brata Alberta – placówkach diecezjalnej Caritas.

To dla nas wielka radość i wyróżnienie, że w dniu szczególnej modlitwy za chorych, Pasterz Kościoła tarnowskiego, ks. biskup Andrzej Jeż, przybył do dąbrowskiego hospicjum, aby w tym szczególnym miejscu, wraz z Księżmi Dyrektorami Caritas diecezji tarnowskiej, Kapłanami dąbrowskiego dekanatu, Przedstawicielami placówek medycznych, Przedstawicielami władz samorządu gminnego i powiatowego, a przede wszystkim z Chorymi, Pracownikami i Wolontariuszami wspólnoty hospicjum/DPS, polecać dobremu Bogu ich samych oraz wszystko to, co stanowi rzeczywistość opieki zdrowotnej tarnowskiej diecezji. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego zbiegły się z 15-leciem działalności w służbie choremu człowiekowi dąbrowskich placówek. Uroczystość miała charakter głównie modlitewny. Rozpoczęła ją o godz. 1500 modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie modlitwa Różańcowa w intencji chorych z całej diecezji, podczas której ks. prałat Józef Poremba – kapelan  – udzielił sakramentu chorych chorym i podopiecznym hospicjum/DPS.

Centralną częścią uroczystości była Msza św. w kaplicy hospicjum pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża (transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska), która poprzedziło indywidualne, bardzo serdeczne i ciepłe spotkanie ks. Biskupa z chorymi oraz pracownikami Hospicjum/ DPS.

Galeria zdjęć <<<

Urszula Mróz

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*