Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Rajd rowerowy i dwa wezwania (w tym wypadek w Dąbrowicy) – pracowity początek miesiąca dla druhów OSP Szczucin

Rajd rowerowy i dwa wezwania (w tym wypadek w Dąbrowicy) – pracowity początek miesiąca dla druhów OSP Szczucin

Rowerowy rajd  „Biało-Czerwonej” 1 maja 2023 r.  – druhowie OSP Szczucin czuwali nad bezpieczeństwem rajdu, który rozpoczął się w samo południe na szczucińskim Rynku. Strażacy dbali o bezpieczeństwo podczas przejazdu 20km trasy, rozdysponowali napoje rowerzystom podczas postoju oraz przygotowali kiełbaski z grilla, jako zasłużony posiłek dla uczestników rajdu na mecie.

Pierwsze dwa dni maja przyniosły także dwie interwencje…

– W dniu 1 maja w godzinach popołudniowych strażacy zostali zadysponowani do plamy substancji ropopochodnej w Szczucinie na ul. Topolowej.
Działania polegały na zaasorobowaniu plamy znajdującej się na odcinku około 200 metrów, która stwarzała zagrożenie.
W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), na miejscu obecna także była Policja.

– Kolejnego dnia, tj. 2 maja, w również w godzinach popołudniowych zastępy strażaków zostały wezwane do zdarzenia drogowego. Był to wypadek drogowy w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu, okazało się, że samochód osobowy znajduje się w przydrożnym rowie.
Z nieznanych przyczyn kierująca samochodem osobowym zjechała z drogi i wpadła do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowała matka z rocznym dzieckiem. W wyniku zaistniałego zdarzenia, kierująca i podróżujące w samochodzie dziecko zostali zabrani do szpitala na dalsze badania przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora z uszkodzonego pojazdu, a także przekazaniu rocznemu dziecku maskotki “Miś Ratownik”.
[Miś Ratownik to przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło i bezpieczeństwo, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku, można go nazwać „apteczką pierwszej psychologicznej pomocy”]
Na czas prowadzonych działańna drodze powiatowej ruch w obu kierunkach był całkowicie zablokowany.
W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp OSP Słupiec(GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole Policji.

 

ID

źródło: OSP Szczucin, OSP Słupiec

 

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*