Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Kosmicznie dobre maniery” teatrzyk kukiełkowy Żelazówce – zasady dobrego wychowania już od przedszkola

„Kosmicznie dobre maniery” teatrzyk kukiełkowy Żelazówce – zasady dobrego wychowania już od przedszkola


O planetach i dobrych manierach w roku Mikołaja Kopernika – w piątkowy ranek 24 marca br. panie bibliotekarki Oddziału dla Dzieci z dąbrowskiej MBP wyruszyły do przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego w Żelazówce z premierą autorskiego teatrzyku kukiełkowego „Kosmicznie dobre maniery”.
Akcja przedstawienia dzieje się w Układzie Słonecznym wśród planet i w towarzystwie nietypowego gościa – Mikołaja Kopernika.

Dzieci poznały nie tylko ciekawostki o Układzie Planetarnym, ale też zawiłości dobrego zachowania w towarzystwie.
Postać słynnego astronoma pojawiła się w finale występu, by pogratulować wszystkim planetom „kosmicznie dobrych manier” i przypomnieć dzieciom o trwającym Roku Mikołaja Kopernika.
Panie bibliotekarki przywiozły ze sobą także lekturę o savoir-vivre – o zasadach dobrego wychowania, z którą kilkulatkowie się zapoznali i obiecali te dobre rady wykorzystywać na co dzień.
Fotoreportaż na stronach MBP
Teatralna akcja będzie kontynuowana dla kolejnych grup  z innych przedszkoli stacjonarnie w Oddziale dla Dzieci w dąbrowskiej bibliotece w maju i czerwcu br.

mbp.dt.pl
fot. MBP

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*