Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Dąbrowa Tarnowska. Kronika Miasta i Gminy”- planowana reedycja lokalnej kroniki w wersji rozszerzonej

„Dąbrowa Tarnowska. Kronika Miasta i Gminy”- planowana reedycja lokalnej kroniki w wersji rozszerzonej


Apel do mieszkańców i pasjonatów lokalnej historii o zgłaszanie tematów, informacji i udostępnianie dokumentów celem dodanie ich do poszerzonej wersji reedycji lokalnej Kroniki.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Jastrzębiec-Witowska zachęcają mieszkańców miasta i gminy do wzbogacenia nowej edycji publikacji „Dąbrowa Tarnowska. Kronika Miasta i Gminy” o ważne informacje, dokumenty i fotografie dotyczące lokalnej historii.
Wydana w 2015 roku książka autorstwa dra Krzysztofa Moskala, pod redakcją emerytowanej dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwigi Kusior, cieszyła się dużym uznaniem społeczności lokalnej.
Przychylając się do głosów mieszkańców pragnących pozyskać ją, samorząd gminny oraz dąbrowska książnica planują wznowienie tej pozycji w nieco poszerzonej wersji.
Być może są jakieś warte uwagi postacie i fakty historyczne zasługujące na uwzględnienie w rozszerzonym wydaniu kroniki.
Prosimy osoby posiadające dokumenty, zdjęcia czy inne źródła historyczne do ich przedłożenia w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Materiały te zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom, a następnie powierzone zespołowi redakcyjnemu, który zadecyduje o ich wykorzystaniu.
Zapraszamy do współpracy pasjonatów historii i lokalnego dziedzictwa!

MBP

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*