Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Igrzyska Młodzieży Szkolnej SP w piłce siatkowej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej SP w piłce siatkowej


W dniach 16-17 marca 2023 roku uczniowie klas VII i VIII z terenu powiatu dąbrowskiego wzięli udział w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Zawody rozegrano na Hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W czwartek 16 marca 2023 roku na boisku spotkały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkół Podstawowych w Nieczajnie Górnej, Oleśnie, Radgoszczy, Słupcu i Szczucinie.
Po podsumowaniu wyników poszczególnych meczów, miejsce na podium zdobyły drużyny dziewcząt reprezentujące następujące szkoły:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Słupcu

Dzień później przeprowadzono zawody w kategorii „chłopcy”-  do których swoje reprezentacje wystawiły Szkoły Podstawowe: nr 1 oraz nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a także  SP w Nieczajnie Górnej, Oleśnie, Radgoszczy, Słupcu i Szczucinie.
Wyniki końcowej klasyfikacji w tej kategorii przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pod nazwą „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.

źródło: powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*