Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Bezpieczne lodowiska 2023

Bezpieczne lodowiska 2023

Mając na uwadze podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okresie sezonu zimowego oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne zbiorniki wodne, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wzorem lat ubiegłych organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2023”.

Akcja polega na pomocy przy wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp.

Założenia akcji:

•         Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

•         Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu – czynności te leżą w gestii składającego wniosek.

•         Pomocy w przygotowaniu lodowiska powinna udzielić najbliższa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP lub Ochotnicza Straż Pożarna w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

•         Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*