Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Rozpoznaj Przemoc Domową” – kampania społeczna w Szczucinie

„Rozpoznaj Przemoc Domową” – kampania społeczna w Szczucinie

27 października br. w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin odbyło się szkolenie w ramach lokalnej kampanii społecznej pn. „Rozpoznaj przemoc domową. Poznawaj symptomy, to może dziać się również w Twoim domu”. Przedsięwzięcie było adresowane do osób pracujących lub współpracujących z instytucjami pomocowymi.

Wydarzenie zostało organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Burmistrza Szczucina, Stowarzyszenie „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie, natomiast partnerami w przedsięwzięciu został Komisariat Policji w Szczucinie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie, Centrum Usług Wspólnych oraz Gminny Punkt Konsultacyjny w Szczucinie.

Występowanie przemocy w rodzinie jest zjawiskiem, na które należy zwrócić szczególną uwagę oraz podjąć wszelkie działania mające zarówno charakter prewencyjny, jak również skupiający się na wsparciu i pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową. To jak ważnym tematem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie świadczyć może liczba uczestników szkolenia.

Wśród zaproszonych osób w szkoleniu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł.insp.dr Bogumił Jedynak, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie nadkom. Witold Łopata, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Zastępca burmistrza Tomasz Bełzowski, Dyrektor PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” w Szczucinie Bogdan Sosin, ks. Paweł Szpunar, Dyrektor MGOPS w Szczucinie Robert Rajtar, Dyrektor GZOZ w Szczucinie Aneta Krawczyk, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Anna Bogacz.

Prowadzącymi szkolenie byli:

– Ines Szczepańska – lekarz, specjalista psychiatrii, kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. Temat wystąpienia: Jakie zagrożenia niesie za sobą przemoc w rodzinie, jaki ma wpływ na stan psychiczny oraz zachowania ryzykowne z myślami i tendencjami samobójczymi.

– Katarzyna Nowicka-Mleczko – psycholog, psychoterapeuta Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. Temat wystąpienia: Przemoc w rodzinie – uwarunkowania, fazy oraz możliwości uzyskania pomocy.

Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały informacyjne zawierające bazę teleadresową jednostek świadczących pomoc osobom uwikłanym w przemoc domową, osobom znajdującym się w kryzysie lub innych trudnych sytuacjach.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*