Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Bezpieczni aż do Świtu” – akcja profilaktyczna w Tarnowie

„Bezpieczni aż do Świtu” – akcja profilaktyczna w Tarnowie

Za kilka dni Centrum Handlowe „Świt” w Tarnowie zamieni się w miejsce edukacji przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W akcji weźmie udział kilka grup dzieci z tarnowskich przedszkoli.

„Bezpieczni aż do Świtu” to akcja profilaktyczna mająca na celu edukację najmłodszych mieszkańców Tarnowa w zakresie bezpiecznej drogi do przedszkoli.

– Miejsce wydarzenia jest nieprzypadkowe. Centrum Handlowe „Świt” znajduje się w jednej z najbardziej obciążonych komunikacyjnie części Tarnowa. Podczas akcji przedszkolaki najpierw spotkają się z tarnowskimi policjantami. Poznają podstawy bezpieczeństwa na drodze i otrzymają elementy odblaskowe. W drugiej części szkolenia w towarzystwie mundurowych przejdą przez przejścia dla pieszych w pobliżu tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Krakowskiej – informują organizatorzy akcji.

– „Bezpieczni aż do Świtu” jest trafną inicjatywą podkreślającą bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też tarnowska policja chętnie się do niej przyłącza. Pokazywanie prawidłowych zachowań przedszkolakom z pewnością przysłuży się ich edukacji, która jest konieczna. Ponadto już od najmłodszych lat przyzwyczajamy dzieci do noszenia różnego rodzaju odblasków jako podstawowego, niezbędnego wyposażenia każdego ucznia na zbliżające się jesienne szarugi. 19 września przed CH „Świt” policjanci „drogówki” oraz prewencji z pomocą Inspektora Wawelka będą pokazywać najmłodszym, niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, prawidłowe zachowania na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Informacja prasowa CH Świt

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*