Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dąbrowscy policjanci kontrolują zbiorniki wodne w powiecie

Dąbrowscy policjanci kontrolują zbiorniki wodne w powiecie

Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Chociaż do początku wakacji pozostało jeszcze parę tygodni, to już policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej rozpoczynają patrolowanie rejonów zbiorników wodnych.

W ramach swoich codziennych zadań i działań, mundurowi będą kontrolować wszystkie te miejsca nad wodą, gdzie może gromadzić się młodzież. Podejmowane działania mają na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym i reakcję na każdy przejaw naruszenia prawa.

Policyjni profilaktycy angażują się w działania związane z wakacjami oraz letnim wypoczynkiem. Funkcjonariusze prowadząc prelekcje w szkołach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, informują młodzież o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli, głównie dla życia i zdrowia. Przypominają, że aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny należy również zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek.

Równolegle do działań profilaktycznych, prowadzone są działania kontrolne, szczególne w rejonie zalewu „Narożniki” koło Radgoszczy oraz innych tzw. dzikich kąpieliskach na terenie powiatu dąbrowskiego. Policjanci będą systematycznie pojawiać się w takich miejscach, aby nie tylko przeciwdziałać, ale też reagować i zwalczać wszelkie przejawy niebezpiecznych zachowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a korzystanie z nich jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, za które grozi grzywna, ale częstą przyczyną tragedii.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*