Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

„Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Prawdziwą duchową ucztę serwuje DDK na przełamanie wiosny w Kinie „Sokół”. W cyklu wydarzeń z wielkich scen Europy zaprezentuje w sobotni wieczór 23 kwietnia balet „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa.

Wielki balet Siergieja Prokofiewa wiernie przedstawia szekspirowską tragedię kochanków z Werony. Napisana z rozmachem symfoniczna muzyka daje ogromne pole do popisu tancerzom i choreografom. Wszyscy znają też melodię Tańca rycerzy z pierwszego aktu – przeszła ona do świata popkultury. Z tych to powodów „Romeo i Julia” Prokofiewa jest jednym z najczęściej wystawianych XX-wiecznych baletów. Ten spektakl Opery Paryskiej jest dziełem nieżyjącego już Rudolfa Nuriejewa, jednego z najwybitniejszych tancerzy i choreografów XX wieku, wieloletniego i charyzmatycznego dyrektora zespołu baletowego tego teatru. Teraz Opera Paryska prezentuje to przedstawienie w nowej obsadzie, oddając jednocześnie hołd Rudolfowi Nuriejewowi, geniuszowi tańca, który na dekady zmienił oblicze francuskiego baletu. Artysta ten uciekł z ówczesnego ZSRR, by móc rozwijać swój talent w wolnym świecie. Jego ostatnim zajęciem przed śmiercią było właśnie dyrektorowanie paryskiemu zespołowi.

W rolach tytułowych: MyriamOuld-Braham i MathiasHeymann. Inscenizacja i choreografia: Rudolf Nuriejew. Dyryguje: VelloPähn. Retransmisja spektaklu na dużym ekranie rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety w cenie 22 zł (normalne), 20 – ulgowe można kupić w kasie DDK lub za pośrednictwem platformy www.bilety24.pl.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*