Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Włoszka w Algierze” Gioachino Rossiniego w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

„Włoszka w Algierze” Gioachino Rossiniego w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

W sobotę 2 kwietnia uczta i wielki reset – w świecie, w którym coraz mniej jest śmiechu, dajemy odrobinę wiosennej radości!„Włoszka w Algierze” z SalzburgerFestspiele to opera komiczna, którą będzie można zobaczyć w Kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej. W rolach głównych: Cecilia Bartoli, IldarAbdrazakov, Edgardo Rocha, Alessandro Corbelli.

Przezabawną „Włoszkę w Algierze” wystawia się stosunkowo rzadko, a to z powodu jej utopijnych wymagań wokalnych. Rossini napisał bardzo wdzięczną muzykę, ale jej wykonanie wymaga od śpiewaków wyjątkowych zdolności. Na szczęście na słynnym Festiwalu w Salzburgu zgromadzono obsadę wymarzoną do tego dzieła. Przewodzi jej Cecilia Bartoli w roli tytułowej, włoska śpiewaczka koloraturowa, która specjalizuje się nie tylko w Rossinim, ale także w kompozycjach baroku. Bejem Mustafą, który zakochuje się w cudzoziemce bez pamięci, jest IldarAbdrazakov. Tego basa można podziwiać na co dzieńna deskach nowojorskiej The Metropolitan Opera i Opéranationalde Paris. W tym prześmiesznym przedstawieniu znajdziemy, oprócz świetnego wykonawstwa, wiele humoru i uroczych gagów.

Retransmisja na dużym ekranie z tłumaczeniem libretta – początek o godz.18:00, ceny biletów – 30 zł normalne, 20 ulgowe.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*