Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Ciekawe filmy na przełomie lutego i marca w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Ciekawe filmy na przełomie lutego i marca w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Kino „Sokół” zaprasza na dwa wyraziste tytuły: polski dramat „Mój dług” i amerykańsko-chiński thriller „355”. To mocne akcenty na koniec lutego i początek marca dla miłośników dużego ekranu.

Główny bohater „Mojego długu” to młody przedsiębiorca Sławomir Sikora, prześladowany przez bezwzględnego bandytę.Dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej (Piotr Stramowski) oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka (Olga Bołądź), Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami. To historia związana ze słynnym filmem „Dług” w reż. Krzysztofa Krauze z 1999 r., niejako dalsze losy jednego z bohaterów tragicznej historii, opowieść oparta na książce napisanej przez jeden z pierwowzorów – autentycznego biznesmena odsiadującego wyrok za morderstwo. W dąbrowskim kinie można obejrzeć „Mój dług” w reż. DenisaDelicia i Bogusława Joba w terminie premierowym 25.02-10.03.

„355” w reż. SimonaKinberga, z Penelopą Cruz w jednej z głównych ról to trzymający w napięciu thriller. Największe agencje wywiadowcze z różnych stron świata wpadają na trop międzynarodowej organizacji przestępczej, która planuje globalny atak zagrażający bezpieczeństwu ludzkości. Jest oczywiste, że żaden nawet amerykański wywiad w pojedynkę nie ma szans w konfrontacji z nowym zagrożeniem. Do życia powołana zostaje więc międzynarodowa ściśle tajna super grupa pod kryptonimem 355, w skład której wchodzą najlepsze agentki z nierzadko wrogich sobie wywiadów. Grupa indywidualności o niezwykłych zdolnościach i umiejętnościach musi pokonać dzielące je różnice i stanąć do walki o bezpieczeństwo świata. Kino „Sokół” zaprasza 4-10.03.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*