Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » 16-latek rozpylił gaz pieprzowy w jednej ze szkół w Szczucinie

16-latek rozpylił gaz pieprzowy w jednej ze szkół w Szczucinie

Ewakuacją ponad 200 osób skutkowało rozpylenie w jednej ze szkół w Szczucinie gazu pieprzowego przez 16-latka. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w piątek (17.12.br.) po godz. 11, w jednej ze szkół w Szczucinie. Według zgłoszenia w toaletach szkolnych rozpylona została nieznana substancja powodująca kaszel wśród młodzieży. Decyzją dyrektora placówki oświatowej uczniowie zostali ewakuowani z budynku na czas jego sprawdzenia przez strażaków oraz policjantów. Mundurowi nie stwierdzili zagrożenia dla życia i zdrowia, a rozpyloną substancją okazał się gaz pieprzowy. Po przewietrzeniu pomieszczeń młodzież powróciła na lekcje.

Szczucińscy policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest jeden z uczniów szkoły. W plecaku 16-latka znaleźli puszkę z gazem pieprzowym. Ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej, sprawą wybryku chłopca zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*