Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Działania „Trzeźwość” na Powiślu Dąbrowskim

Działania „Trzeźwość” na Powiślu Dąbrowskim

Dąbrowska drogówka przeprowadziła działania skierowane przeciwko nietrzeźwym kierującym. Efektem pracy policjantów ruchu drogowego było wyeliminowanie z ruchu, dwóch pijanych kierowców.

Działania „Trzeźwość” prowadzane są cyklicznie na drogach miasta i powiatu dąbrowskiego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas obecnie prowadzonej akcji, w piątek (24 listopada br.) i poniedziałek (27.11.br.), na terenie powiatu zostały zorganizowane również punkty kontrolne ukierunkowane na sprawdzanie busów i innych pojazdów pod kątem przewozu nielegalnych imigrantów.

W piątkowy wieczór (24.11.br.) 21- letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kierował samochodem osobowym m-ki BMW w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,85 promila alkoholu w jego organizmie.

Natomiast podczas poniedziałkowych (29.11.br.) działań, dąbrowska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 55- letniego mieszkańca województwa śląskiego, który również będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za popełnione czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz oczywiście zakaz prowadzenia pojazdów.

Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu! Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*