Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Amunicja karabinowa z czasów II wojny światowej w powiecie dąbrowskim

Amunicja karabinowa z czasów II wojny światowej w powiecie dąbrowskim

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczyli blisko 400 szt. skorodowanej amunicji karabinowej pochodzenia wojskowego z czasów II wojny światowej.

W piątek (26.11.br.) na pozostałości z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec gminy Radgoszcz, który w trakcie wykonywania prac ziemnych na terenie swojej posesji zauważył wystające z ziemi niewielkie metalowe przedmioty. Na miejsce został wysłany policyjny pirotechnik . Okazało się, że znalezione przez mężczyznę przedmioty to około 400 sztuk skorodowanej amunicji karabinowej z czasów II wojny światowej. Arsenał został zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały w ziemi długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*