Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście odsłonięto mural Jana Ligęzy

W Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście odsłonięto mural Jana Ligęzy

11 listopada 2021 roku podczas Powiatowych Obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsunięto mural Jana Ligęzy – Rycerza, męża stanu, patrioty, który został wykonany na ścianie Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia, w uroczystości uczestniczył pułkownik Artur Wiatrowski przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej i Zastępca Dowódcy VI Brygady Powietrznodesantowej, który odczytał list okolicznościowy od Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:

1. Kazimierz Wiatr – Senator RP
2. pułkownik Artur Wiatrowski – przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej i Zastępca Dowódcy VI Brygady Powietrznodesantowej
3. Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Małopolski
4. Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski
5. Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
6. druh Andrzej Olejnik – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy”
7. Robert Pantera – Dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
8. Mariusza Dymon – Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
9. Mieczysław Śliski – Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie

Mural powstał z inicjatywy Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka. W swoim wystąpieniu gospodarz naszego powiatu złożył podziękowanie dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tego muralu. W szczególności podziękował Polskiemu Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół – Świat Pracy” na czele z Prezesem Andrzejem Olejnikiem, które złożyło wniosek i uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Mur,ale historia Wojska Polskiego”, a także dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom z Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas uroczystości odsłonięcia muralu odbył się wykład historyczny na temat Jana Ligęzy, który wygłosił Włodzimierz Piasecki – nauczyciel szkoły.
Wykonawcą muralu jest Pan Wojciech Drabczyński z Tarnowa oraz Pan Wojciech Szułakiewicz z Dąbrowy Tarnowskiej.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*