Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie weekendu listopadowego w Małopolsce

Podsumowanie weekendu listopadowego w Małopolsce

Podczas ostatniego weekendu listopadowego w Małopolsce doszło do 27 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 28 zostało rannych. Policjanci drogówki ujawnili 76 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego kontrolują zatrzymanego do kontroli kierującego pojazdem, w tle zaparkowany radiowóz policyjny.
śmiertelny wypadek drogowy w Przeciszewie
W związku z wydłużonym weekendem związanym z obchodami Święta Niepodległości, w dniach od 10 do 14 listopada 2021 roku zwiększył się ruch pojazdów na małopolskich drogach, w szczególności na trasach prowadzących do górskich miejscowości. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. W miejscach tworzenia się zatorów podejmowali ręczną regulację ruchem, a także kierowali pojazdy na drogi alternatywne. Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych m.in. przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.
Podczas ostatniego wydłużonego weekendu w Małopolsce doszło do 27 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 28 zostało rannych. Do wypadku śmiertelnego doszło w środę 10 listopada o godzinie 21.40 w miejscowości Przeciszów w powiecie oświęcimskim. 16 – latek jadąc na motocyklu wraz z pasażerem, na łuku drogi zjechał z jezdni uderzając w ogrodzenie posesji. Pomimo długo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia nastoletniego kierowcy nie udało się uratować. Do szpitala, z obrażeniami ciała trafił natomiast pasażer motocykla, również 16 – latek. W trakcie dalszego śledztwa ustalone zostaną dokładne okoliczności tej drogowej tragedii.

Niestety znów plagą okazali się pijani kierujący. Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były kontrole trzeźwości, w wyniku których wyeliminowano z ruchu 76 nietrzeźwych kierujących.
Ponownie apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

malopolska.policja.gov.pl
fot. malopolska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*