Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Retransmisja „Toski” z La Scali w Kinie Sokół – zaproszenie

Retransmisja „Toski” z La Scali w Kinie Sokół – zaproszenie

Wraz z nową inscenizacją „Toski” dyrektor muzyczny włoskiej La Scali Riccardo Chailly kontynuuje swój projekt prezentacji oper Giacomo Pucciniego w świetle najnowszych badań muzykologicznych. Po arcydziele, które Kino „Sokół” zaprezentuje melomanom na ekranie w sobotni wieczór 16 października (godsz.18:00) przyszedł czas na scenie mediolańskiej na kolejne ciekawe produkcje: „Turandot”, „La fanciulla del West”, „Madama Butterfly” i „Manon Lescaut”.

O ile na przestrzeni dziesięcioleci twórczość Gioachino Rossiniego i Giuseppe Verdiego została poddana ponownej ocenie i interpretacji dzięki edycjom krytycznym na scenach operowych całego świata, o tyle arcydzieła Giacomo Pucciniego prezentowane były dotychczas w wersjach często bardzo tradycyjnych, utrudniających, bądź uniemożliwiających ich nowe odczytanie w kontekście rozwoju sztuki muzycznej XX i XXI w. Temu stereotypowi przeczy „Tosca” z La Scali (premiera 2018 r.) To przede wszystkim święto muzyki – również dzięki wspaniałym głosom Anny Netrebko, Francesco Meli i Luki Salsiego – oraz teatru, z fantastycznym powrotem i odważnymi decyzjami reżysera Davide Livermore’a oraz scenografów Giò Forma.

W rolach głównych: Anna Netrebko, Francesco Meli, Luca Salsi Reżyseria: Davide Livermore. Dyryguje: Riccardo Chailly. Zapis spektaklu z polskimi napisami (libretto) trwa około 3 godzin i zawiera dwie przerwy między trzema aktami. Retransmisja „Toski” to debiut cyklu wydarzeń z europejskich scen operowych i baletowych w „Sokole” (będą pokazywane dzieła m.in. z Paryża, Monachium i Wiednia).

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*