Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Powiatowe Obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie

Powiatowe Obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie

W niedzielę 12 września w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych. Uczczono w ten sposób rocznice: Wybuchu II wojny Światowej, Agresji Związku Radzieckiego na Polskę i Spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie

Po mszy świętej delegacje z pocztami sztandarowymi, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, instytucji, szkół oraz mieszkańcy wspólnie przemaszerowali pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Uczestników przemarszu poprowadziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

Wszystkich zgromadzonych powitał z-ca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski, który w swoim przemówieniu podkreślał, że obchody rocznic wrześniowych upamiętniają tamten czas i są ważną lekcją historii dla każdego z nas.

Następnie głos zabrali Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski. Po przemówieniach okolicznościowych delegacje instytucji i organizacji złożyły przy Kwaterze Pamięci Narodowej wieńce i wiązanki kwiatów.

Jak zawsze z ogromną sympatią uczestników obchodów spotkały się delegacje z przedszkoli, widok maluchów oddających hołd poległym poruszył każdego.

Uroczystość zwieńczył program artystyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

szczucin.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*