Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wspólne działania Policji oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Wspólne działania Policji oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wraz z inspektorami PIORIN przeprowadzili wspólne działania mające na celu kontrolę eksportowanych z terenu Polski płodów rolnych, a także legalność ich przemieszczania na terenie Unii Europejskiej.

W Polsce, jedną z inspekcji zajmujących się badaniem jakości żywności i dbaniem o to, aby była ona bezpieczna, jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. 10.09.br. na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej policjanci wspólnie z inspektorami PIORIN dokonywali sprawdzenia przewożonych towarów na naczepach tirów, zwłaszcza pod kątem posiadanych zaświadczeń wydanych przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, które mają wykluczyć wystąpienie jakiejkolwiek bakterii w przewożonych produktach. Kontrolowano także paszporty roślin, ich oznakowanie w formie etykiet zawierające co najmniej numer wpisu do rejestru przedsiębiorców podmiotu, który wyprodukował lub przemieszczał produkt. Przy okazji wspólnych kontroli, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Zwrócili także uwagę na respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych regulujących pracę zawodowych kierowców.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*