Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pełen wrażeń pobyt “Pomocnej Dłoni” w polskich górach

Pełen wrażeń pobyt “Pomocnej Dłoni” w polskich górach

Od 27 do 29 sierpnia 2021 roku podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z rodzicami udali się na trzydniową wycieczkę do Szczawnicy i Zakopanego.

Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody Wąwozu Homole w Szczawnicy oraz Zakopanego i okolic. Uczestników wycieczki pogoda w tym roku nie rozpieszczała. Pomimo deszczu humory dzieciom dopisywały, a na nudę nikt nie narzekał.
Podopieczni Stowarzyszenia intensywnie korzystali z rehabilitacji na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, oraz z atrakcji w Iluzja Parku w Zakopanym.

Jak co roku uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w Pensjonacie ,,Limba” w Poroninie.
Właściciele tego pięknego obiektu bogato wyposażonego w różne atrakcje dla dzieci przygotowali dla nich grilla, na którym oprócz strawy dla ciała, uczestnicy wycieczki integrowali się podczas wspólnej zabawy w pięknej góralskiej, drewnianej chacie.
Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy i w strugach deszczu opuszczaliśmy Zakopane. Wspomnienia jednak pozostały, a zabawa i atrakcje były przednie.
W tym miejscu nadmienić trzeba, że wyjazd ten był możliwy dzięki pozytywnie rozpatrzonemu konkursowi ogłoszonemu przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pt: ,,Rehabilitacja – Edukacja – Turystyka – Lato 2021”, oraz pod taką samą nazwą projektowi finansowanemu przez PFRON, a ogłoszonemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zarząd Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej wycieczki, a niepełnosprawnym dzieciom życzy kolejnych wycieczek, tym razem już z piękną słoneczną pogodą.

dabrowatar.pl
fot. WTZ Dąbrowa Tarnowska

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*