Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie środowych działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Podsumowanie środowych działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

W środę 28 lipca br. małopolska Policja przeprowadziła – w ramach ogólnopolskiej akcji – działania „Kaskadowy pomiar prędkości” ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.
Opis do zdjęcia:
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego (widok od frontu) ubrany w żółtą kamizelkę odblaskową stoi przy drodze i mierzy prędkość przejeżdżających pojazdów ręcznym miernikiem tzw. radarem. W ręce trzyma też tarczę do zatrzymywania pojazdów. Nadzór nad ruchem odbywa się w dobrych warunkach pogodowych. W tle widoczne jest duże natężenie ruchu.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej trasie, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Podczas wczorajszej akcji małopolscy policjanci skontrolowali prawie 1600 pojazdów, ujawnili 1144 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Dominującą przyczyną powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. To właśnie z tej przyczyny ginie najwięcej osób. Do tych tragicznych zdarzeń najczęściej dochodzi podczas wakacji. Statystyki pokazują, że miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku. Obecnie mamy połowę wakacji, od początku których doszło do 271 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 301 zostało rannych.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*