Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Odznaka Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti”

Odznaka Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti”

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ustanowił Odznakę „Iuvenis Forti”, która przyznawana jest młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej.

Odznaka nadawana jest zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Zgłoszenie Kandydatów do Odznaki dokonać mogą komendanci powiatowi (miejscy) Państwowej Straży Pożarnej, komendanci szkół Państwowej Straży Pożarnej lub Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z własnej inicjatywy. Wnioski mogą być składane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Odznaka przyznawana jest uznaniowo.

Kandydat, któremu zostanie przyznana Odznaka, zostanie wpisany do rejestru osób wyróżnionych Odznaką udostępnionego na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

To symboliczne odznaczenie jest ukłonem w kierunku dzieci i młodzieży, dla których wartością w życiu jest także pomoc innym.

Formularz zgłoszeniowy: https://www.gov.pl/web/kgpsp/formularz-zgloszenia

KP PSP Dąbrowa Tarnowska

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*