Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » OSP Szczucin w kompanii logistycznej „WATRA”

OSP Szczucin w kompanii logistycznej „WATRA”

Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej rozkazem nr 34/2021 z dnia 21 czerwca powołał Kompanię Logistyczną „WATRA”.

Kompania funkcjonuje w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego i składa się z pięciu plutonów. W skład kompanii zostały włączone wydzielone OSP z terenu województwa (po jednej jednostce z powiatu), które posiadają na swoim wyposażeniu przyczepy z namiotami stelażowymi, zakupione w zeszłym roku w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Kompania została podzielona na 5 plutonów, w każdym plutonie znalazły się po 4 OSP, z sąsiadujących ze sobą powiatów.

– Nasza jednostka znajduję się w trzecim plutonie w którego skład wchodzą jednostki tj. OSP Szczucin z powiatu dąbrowskiego, OSP Łęg Tarnowski z powiatu tarnowskiego, OSP Łużna z powiatu gorlickiego i OSP Tymowa z powiatu brzeskiego. Każda jednostka dysponuje lekkim samochodem i przyczepą, która jest wyposażona w namiot stelażowy, 10 łóżek, 10 śpiworów, 10 krzeseł, stolik, nagrzewnica olejowa, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy i inne akcesoria takie jak narzędzia czy kanistry na paliwo. Kompania „WATRA” będzie dysponowana do zdarzeń o charakterze masowym lub długotrwałym, gdzie konieczne będzie zapewnienie zaplecza dla ratowników bądź schronienia dla osób poszkodowanych. Wyżej wymieniony sprzęt był już wykorzystywany przez nasza jednostkę do działań związanych z COVID czyli rozstawienie pod pobieranie wymazów w Dąbrowie Tarnowskiej, a także aktualnie znajduję się pod Punktem Szczepień w Szczucinie – informują szczucińscy strażacy.

OSP Szczucin
fot. OSP Szczucin

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*