Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Pierwsza połowa lipca w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Pierwsza połowa lipca w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Kino „Sokół” proponuje na pierwszy miesiąc wakacji filmy familijne, dla młodzieży i dorosłych. Na początek „Mustang z Dzikiej Doliny: droga do wolności” wybrany głosami internautów w sondzie na Facebooku (#wybierzswojfilm) i „Luca”.
Pierwsza propozycja (2-15.07) to kolejny rozdział ukochanej przez wszystkich historii ze studia Dreamworks. Historii, która zaczęła się w 2002 nominowanym do Oscara filmem „Mustang z dzikiej doliny”. To animacja o upartej, uroczej dziewczynce, Lucky, której przygoda życia zaczyna się, kiedy poznaje mustanga o imieniu Wolny Duch. Kiedy pewnego dnia bezduszni kowboje planują schwytać Ducha i jego stado, aby wystawić na aukcję, i sprzedać do niewoli Lucky z pomocą przyjaciół wyruszają na ratunek.

Najnowsza produkcja Pixara – „Luca” to historia niezapomnianych wakacji z nowo poznanym przyjacielem, który skrywa pewien sekret… (do 8.07)
Młodzież i dorośli miłośnicy kina akcji oraz wielbiciele serii o Szybkich i Wściekłych zadowolą się dziewiątą częścią tej sagi (9-22.07). Chyba na żaden inny film fani kina akcji nie czekają z takim zniecierpliwieniem! Familia Toretto powróci z nową energią, nowymi pomysłami i – z całą pewnością – w jeszcze bardziej ekscytującym stylu. Seria „Szybcy i wściekli” przez 20 lat zarobiła już ponad 5 miliardów dolarów na całym świecie. Wkrótce po raz kolejny pójdziemy do kina na film o szybkich i pięknych samochodach. Dominic (Vin Diesel) prowadzi spokojne życie z Letty (Michelle Rodriguez) i ze swoim synem Brianem. Jednak nadal czyhają na niego różne niebezpieczeństwa. Tym razem Dominic będzie musiał zmierzyć się z duchami własnej przeszłości. Jego ekipa znów połączy siły, żeby pokonać wroga – doskonałego kierowcę Jacoba Toretto (John Cena), który jest bratem Dominica skłóconym z nim od wielu lat.

Wreszcie propozycja dla dorosłych lubiących grę konwencjami i śledzący kreacje słynnych polskich aktorów – „Magnezja” (do 8.07). Akcja dzieje się na pograniczu polsko-sowieckim, na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży. Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew. Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin i Albert Hudini – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj. To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem! Wśród odtwórców ról w filmie reż. przez Macieja Bochniaka zobaczyć można: Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Maję Ostaszewską, Borysa Szyca, Andrzeja Chyrę, Magdalenę Boczarską, Bartosza Bielenię, Piotra Głowackiego i Agatę Kuleszę.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*