Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pijany, z sądowym zakazem kierowania jechał autem bez waznego OC i przeglądu technicznego

Pijany, z sądowym zakazem kierowania jechał autem bez waznego OC i przeglądu technicznego

Szczucińscy policjanci zatrzymali 55-latka, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód nie miał aktualnych badań technicznych technicznych oraz ubezpieczenia. Mieszkańcem gminy Mędrzechów zajmie się ponownie sąd. Za jazdę po pijanemu i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (18.06.br.) w miejscowości Kupienin, szczucińscy mundurowi, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford Escort. Sposób w jaki poruszał się pojazd po drodze wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Stróże prawa nie mylili się. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Mędrzechów jest pijany. W organizmie 55-latka znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu do maja 2023 roku, gdyż posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany w 2018 roku. Samochód, którym się poruszał 55-latek nie posiadał także aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Mędrzechów zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*