Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Nowe propozycje repartuarowe dąbrowskiego kina – zaproszenie

Nowe propozycje repartuarowe dąbrowskiego kina – zaproszenie

Po emocjach związanych z disneyowską „Cruellą” i pogodnych scenach z komedii romantycznej „Druga połowa” w „Sokole” nadeszła pora na kolejne atrakcyjne tytuły filmowe. Dąbrowskie kino zaprezentuje w połowie czerwca familijną animację „Krudowie 2: Nowa Era” oraz dwa znakomite filmy dla młodzieżowej i dorosłej widowni: polską „Wolkę” i oscarowego „Ojca” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej.

W 2013 roku w filmie „Krudowie” świat poznał pierwszą prehistoryczną rodzinę. Ta nominowana do Oscara animowana komedia o tym, jak Krudowie radzą sobie w świecie, który nieustannie się zmienia, przyciągnęła do kin tłumy, przypominając nam, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina oraz jak – wbrew pozorom – ewolucja nie zmieniła nas tak bardzo, jak mogliśmy przypuszczać.

Ciąg dalszy nowych przygód Krudów czyli Graga, Ip, Uggi, Tanka, Babci i Gaja w zupełnie nowej odsłonie filmu – „KRUDOWIE 2: NOWA ERA”. Rodzina Krudów potrzebuje nowego miejsca do życia. Pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza więc w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj, który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane. Z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie.

Bettermanowie (z naciskiem na „better”) – ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw – znajdują się kilka stopni wyżej od Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, szybko rodzą się napięcia między rodziną jaskiniową, a rodziną współczesną. Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza bezpieczny mur, zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.

„Ojciec” w reż. Floriana Zellera to pasjonująca opowieść o kobiecie, która próbuje zaopiekować się ojcem wykazującym oznaki demencji, który mimo postępującej choroby pragnie pozostać samodzielny. To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi, jak ojciec powoli gaśnie.

O filmie „Wolka” – granym u nas w ramach pokazów przedpremierowych – już pisaliśmy we wcześniejszych materiałach promocyjnych. Zapraszamy do Kina „Sokół”! Niestraszne nam upały (klimatyzacja) ani deszcz!

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*