Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Udany Dzień Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

Udany Dzień Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

Około 400 dzieci wzięło udział w spotkaniach animowanych przez Myszkę Miki w ramach akcji „Mobilnego Dnia Dziecka”. Tyle batoników rozdał organizator bezpiecznej zabawy – Dąbrowski Dom Kultury, przewidzianej na trudne czasu obostrzeń covidowych i troski o dystans społeczny w czasach pandemii.

Dzięki zaangażowaniu partnerów, akcja była bardzo udana. Na każdym z siedmiu przystanków na Party-Busa czekały dzieci z rodzicami. Niektóre przystanki oznaczały dodatkowe upominki od współgospodarzy zabawy – sklepy i lokale gastronomiczne przyjmujące gości ze świata Disneya (lody, cukierki, baloniki). Myszka Miki zawitała do kilku zatoczek w Dąbrowie (parking DDK, lodziarnia „Gama”, Delikatesy Centrum, Restauracja Imbirowa) i na terenie gminy (boiska szkół podstawowych w Nieczajnie Górnej i Smęgorzowie, plac przed Centrum Kulturalno-Społecznym w Żelazówce). Dzieci nie mogły się z bohaterem słynnych animacji Disneya i jego domkiem na kółkach rozstać. Wszędzie narzekano, że Party-Bus musi po 20 minutach jechać dalej…, ale nie mógł przecież zawieść dzieciaków czekających na kolejnych przystankach.

Pierwsza setka dzieci otrzymała pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w „Mobilnym Dniu Dziecka z DDK”.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PO RAZ 14.

Dąbrowski Dom Kultury stopniowo otwiera się po pandemicznej izolacji. Po konkursach i imprezach w trybie hybrydowym lub online (np. konkurs „Pandemoticon 2021”, koncert „Obywateli DT” z udziałem publiczności, ale i transmitowany do sieci) przyszedł czas na imprezy live, choć oczywiście z zachowaniem zasad dystansu społecznego i w rygorze sanitarnym. Takim był „Mobilny Dzień Dziecka” (Party Bus z Myszką Miki w siedmiu miejscach w gminie), takim był też XIV Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej z udziałem 12 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w sali kinowej, prezentacje oceniała komisja w składzie: Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Józefa Duda, Paweł Chojnowski. Laureatami zostali:

Karolina Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie (I miejsce), Jakub Frąc (Nieczajna Górna) i Magdalena Krawczyk (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – obie zajęły II miejsce ex aeqo oraz Karol Urban (Gruszów Wielki) i Hanna Kozioł (SP nr 1 w DT) – III lokata ex aeqo.
Nagrody książkowe dla laureatów i dyplomy dla wszystkich ufundował Dąbrowski Dom Kultury, a ponieważ konkurs odbywał się w oktawie Dnia Dziecka, wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, osoby poza podium książeczki bądź drobne upominki.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*