Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Mieszkanka Smęgorzowa w finale Miss Małopolski Nastolatek 2021

Mieszkanka Smęgorzowa w finale Miss Małopolski Nastolatek 2021

Wiktora Kardaś, mieszkająca w Smęgorzowie 16- letnia uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K. Baczyńskiego zakwalifikowała się do finału konkursu Miss Małopolski Nastolatek 2021. O tytuł najpiękniejszej nastolatki Małopolski ubiegać będzie się 22 dziewcząt z roczników 2003-2007. Stawką jest udział w ogólnopolskim konkursie Miss Polski Nastolatek 2021. Z racji trwającej pandemii koronawirusa rywalizacja w większości odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Kandydatki, które walczą o awans do finału konkursu, wzięły udział w sesji zdjęciowej, dzięki której mogły zaprezentować się szerszej publiczności. Większość z nich została wybrana przez jury konkursu, ale kilka dziewcząt w finale znalazło się dzięki internautom, którzy bezpośrednio oddawali swoje głosy za pomocą Facebooka, Instagrama lub sms-ów.

Wiktoria interesuje się tańcem, modelingiem i sportem. Brała udział w zajęciach tanecznych, lubi grać w piłkę nożną i koszykówkę. Jest nie tylko piękną dziewczyną, ale także dobrą uczennicą, świetną koleżanką i kochającą córką i siostrą. Ma czworo rodzeństwa, w tym niepełnosprawną straszą siostrę, która jest dla niej motywacją do walki o tytuł miss. Sylwia zawsze czeka na Wiktorię, gdy ta wraca z prób konkursowych z Krakowa. Uwielbia oglądać jej zdjęcia, cieszy się każdym sukcesem na drodze do wymarzonego tytułu miss.

W konkursie Miss Małopolski Nastolatek 2021 Wiktoria Kardaś upatruje szansę na wzmocnienie przekazu społecznego na temat codzienności rodzin, w których występują niepełnosprawności. Rozpoznawalność, którą może zapewnić finał konkursowy pozwoliłaby Wiktorii na szersze zaangażowanie się w sprawy charytatywne związane z problemami niepełnosprawności, a w szczególności niepełnosprawności młodych kobiet, takich jak jej siostra. Martwi ją, że podczas pandemii osoby niepełnosprawne, których obecność w przestrzeni publicznej i tak nie jest duża, jeszcze bardziej z niej zniknęły. W nowej popandemicznej rzeczywistości, na którą wszyscy czekamy, trzeba wyraźnie powtarzać, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Wiktoria uważa, że pozostaje jeszcze wiele do zrobienia dla poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, a sprawy ich godności powinny być często poruszane w debacie publicznej i lepiej rozumiane.

Po weryfikacji zgłoszeniowej Wiktoria nie myślała że przejdzie przez kolejne etapy, więc nie przygotowywała się specjalnie do wejścia do finału. Było to dla niej duże zaskoczenie. Jej udział w konkursie spotkał się z dużym wsparciem rodziny, przyjaciół, a zwłaszcza mamy. „Mama jest zawsze przy mnie, dodaje mi otuchy, mimo, że ma tak dużo pracy i trosk przy Sylwuni”.

Finał Miss Małopolski Nastolatek 2021 odbędzie się w czerwcu. Nieczęsto zdarza się, że gmina Dąbrowa Tarnowska jest reprezentowana w takich konkursach. W przeszłości w konkursach piękności starowały już: Karolina Stalmach z Dąbrowy Tarnowskiej i Faustyna Kozioł z Lipin. Były to jednak konkursu dla osób dorosłych. Wiktoria jest prawdopodobnie pierwszą nastolatką z naszej gminy i na pewno pierwszą dziewczyną ze Smęgorzowa, która odważyła się na taki krok.

Życzymy wygranej w konkursie oraz wszelkich sukcesów i spełnienia marzeń. Na pewno cała Dąbrowa Tarnowska będzie kibicować Wiktorii w nadchodzącym finale Miss Małopolski Nastolatek 2021/

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*