Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W powiecie dąbrowskim gościł Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

W powiecie dąbrowskim gościł Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wczoraj gospodarze naszego regionu gościli Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha, który w strukturach samorządu województwa pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu, Mienia i Finansów.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej rozmawiali o przyszłych i obecnie realizowanych inwestycjach i przedsięwzięciach związanych z rozwojem powiatu dąbrowskiego. Wizyta robocza w naszym regionie dotyczyła również spraw związanych z ochroną zdrowia mieszkańców powiatu i województwa, a w szczególności realizowanego programu szczepień przeciw Covid-19.
Dlatego przedstawiciel samorządu województwa gościł również w dąbrowski szpitalu, gdzie zobaczył jak obecnie funkcjonuje szpital w dobie pandemii Covid-19. Samorząd województwa przekazał w 2020 roku w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 1 i 2” dotacje dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w wysokości ponad 1,9 mln zł na zakup karetki, sprzętu medycznego i wyposażenia niezbędnego do skutecznej walki z pandemią koronowirusa.
Spotkanie zakończyło się w zespole dworsko – parkowym w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy samorządu województwa w dziedzinie kultury i turystyki.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*