Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Szczucińscy policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Szczucińscy policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Policjanci z komisariatu w Szczucinie podjęli nietypową interwencję. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą, aby jak najszybciej dotarła do szpitala.
W sobotę po godz. 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o pilnej potrzebie zwolnienia z kwarantanny rodzącej kobiety lub ułatwienia jej przejazdu ze Słupca do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Szczucinie. Okazało się, że poród już się zaczął i kobieta wymagała pilnego przewiezienia do szpitala. Mundurowi poprowadzili więc pilotaż samochodu, którym była przewożona kobieta z miejscowość Słupiec aż do miejscowości Radwan. Tam, na drodze krajowe nr 73 kobieta trafiła pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która zapewniła jej dalszą opiekę i transport. Rodząca na czas dotarła do dąbrowskiego szpitala.

Jak się okazuje współpraca między służbami w dobie pandemii jest nieoceniona.

Kierowco, pamiętaj ustąp pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym. Pozwól im możliwie szybko przejechać. Pomyśl o osobach, które być może właśnie walczą o swoje życie.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*