Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Udany koncert z okazji Dnia Kobiet w DDK

Udany koncert z okazji Dnia Kobiet w DDK

Koncert w wykonaniu niesamowitego tria młodych, dąbrowskich muzyków tworzących zespół „Obywatele DT” (Jakub Dybowski, Norbert Giza, Ryszard Streb) uświetnił w Dąbrowskim Domu Kultury tegoroczny Dzień Kobiet.

Mimo pandemii, cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno publiczności „na żywo” w sali kinowej (w ścisłym reżimie sanitarnym), jak i w realizowanej na trzy kamery przez portal „Koncertowy Tarnów i Okolice” transmisji online. Koncert był okazją do uczczenia Pań, ale również miał cel charytatywny. Zbierano wolne datki i pomagano w aukcji internetowej Gabrieli Łoś, walczącej z nowotworem kości. Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK złożyli życzenia kobiecej części publiczności i obdarowali ją symbolicznie słodkościami (ze względu na rygory sanitarne batoniki nie zostały wręczone, lecz czekały na Panie w wiklinowym koszu).
„Obywatele DT” zaśpiewali 17 piosenek, w dużej części będących ich kompozycjami własnymi, bisowali na wyraźne żądanie świetnie bawiącej się publiczności. Wśród utworów były zabawne, inteligentne ballady, bluesowe perełki, piosenki „zaangażowane” społecznie, osadzone mocno w lokalnym kontekście i mające zadatki na hity, wpadające w ucho songi (np. „Dopalacze”). Koncert był debiutem nowoczesnego, profesjonalnego systemu oświetlenia scenicznego, o które doposażył się Dąbrowski Dom Kultury.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*