Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol i tenora Sebastiana Mach

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol i tenora Sebastiana Mach

Powiat Dąbrowski, podobnie jak w ubiegłym roku, uroczyście uczcił pamięć „Żołnierzy Niezłomnych”.

W niedzielę w zabytkowym kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach oraz tenora/solisty Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Niestety z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, obchody odbyły się znacznie skromniej, a Koncert pieśni patriotycznych, który był głównym punktem tegorocznych obchodów, aby umożliwić udział w nim jak największej liczbie mieszkańców, był transmitowany.

Chórzyści podczas koncertu zaprezentowali między innymi utwory muzyczne takie jak: „O magnum”, „Dziś idę walczyć”, „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”, „Niezwyciężeni”, „Honor i gniew”, „Dla Niepodległej”.

Natomiast Sebastian Mach wykonał „Hymn Inki”, „Niech na zawsze w piosence zostanie”, „Hymn Armii Podziemnej”, a także arię z opery „Straszny dwór”.

Artystom akompaniowała im Martyna Misiaszek.

Koncert odbył się w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. „Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta” organizowanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Dąbrowskiego.

Swoją obecnością uroczystości zaszczycił Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu dąbrowskiego, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej Strzelec JS 2083.

W imieniu organizatorów wydarzenie to rozpoczął Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Powitał on wszystkich zgromadzonych w dąbrowskiej świątyni, a także internautów i radiosłuchaczy. Jak zaznaczył to kolejne, wspólne przedsięwzięcie patriotyczno – kulturalne organizowane z dąbrowską parafią, a w planach są również kolejne. Złożył również podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego na czele z Marszałkiem Witoldem Kozłowskiego za wsparcie finansowe projektu.

Po koncercie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych sprawowana przez proboszcza dąbrowskiej parafii księdza Stanisława Cyrana.

W tym dniu w szeregi Drużyny Orląt z Lubasza wstąpiły kolejne Orlęta, które złożyły przysięgę na sztandar.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*