Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dachowanie samochodu w Zabrniu

Dachowanie samochodu w Zabrniu

26 lutego w godzinach popołudniowych służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Zabrnie. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu brarał udział jeden samochód osobowy, który zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przydrożny mostek po czym dachował.

W pierwszej kolejności działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego. W wyniku zaistniałego zdarzenia dwie osoby, które podróżowały samochodem zostały zabrane do szpitala przez przybyłe Zespoły RM. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych natomiast w ostatnim etapie działań na kierowaniu ruchem. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GBARt), 2 Zespoły RM, 2 patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

Bardzo dobrym zachowaniem wykazali się świadkowie zdarzenia którzy w pierwszej kolejności udzielali pomocy poszkodowanym.

OSP Szczucin
fot. OSP Szczucin

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*