Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Złamał zasady kwarantanny by udać się po alkohol

Złamał zasady kwarantanny by udać się po alkohol

Z karą grzywny w wysokości nawet 30 000 złotych musi się liczyć 45-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna miał obowiązek pozostania w domu, wynikający z poddania go kwarantannie. Mimo to opuścił miejsce zamieszkania i udał się na stację benzynową po alkohol.

Wczoraj (10.02.br.) około godz.17.00. dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 45-letni dąbrowianin złamał warunki kwarantanny i jest na stacji benzynowej. Dąbrowscy mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego nietrzeźwego 45-latka w drodze powrotnej do domu, który dalej już pod ich nadzorem wrócił do miejsca zamieszkania. Ustalenia funkcjonariuszy oraz zabezpieczony monitoring jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna był na stacji benzynowej, gdzie … kupił alkohol. Policjanci przekażą również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Teraz za lekceważenie zasad sanitarnych 45-latek odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Grozi mu grzywna do 5000 zł. O sprawie powiadomiono także sanepid, który może nałożyć na 45-latka karę pieniężną do 30 000 zł.

Przypominamy, że kwarantanna służy zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Bagatelizując jej zasady narażamy innych na utratę zdrowia a nawet życia. W takich przypadkach sankcje karne wobec osoby łamiącej obostrzenia mogą być dużo poważniejsze.

KPP Dąbrowa Tarnowska
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*