Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Próbował przekupić policjantów

Próbował przekupić policjantów

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Radgoszcz, który prowadził auto mając 3,5 promila alkoholu i próbował przekupić policjantów by odstąpili od czynności służbowych. Teraz za oba przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj (11.02.br.) funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w przydrożnym rowie na terenie miejscowości Smyków znajduje się pojazd a jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Urządzenie do badania trzeźwości pokazało, że 47-latek ma 3,5 promila. Zapewne stan upojenia alkoholowego mężczyzny, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze spowodowało, że stracił on panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.
47-latek, chcą uniknąć odpowiedzialności za jazdę na „podwójnym gazie”, w trakcie przewożenia go do Komendy powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej próbował przekupić policjantów. Za „zapomnienie o sprawie” oferował im gotówkę w kwocie 500 złotych i obiecywał kolejną kwotę 1000 zł po umożliwieniu skorzystania z bankomatu. Mężczyzna został zatrzymany, a po czynnościach przekazany pod opiekę członka rodziny. Pieniądze, które oferował mundurowym zostały zabezpieczone. Za jazdę na „podwójnym gazie” 47-latek stracił również prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dąbrowskiego usłyszy zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

KPP Dąbrowa Tarnowska
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*