Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Rowerem po Powiślu Dąbrowskim…

Rowerem po Powiślu Dąbrowskim…

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego realizuje projekt „Rowerem po Dąbrowskim Powiślu” w ramach konkursu ofert Województwa Małopolskiego „Małopolska Gościnna”, którego celem jest upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz promocja Powiśla Dąbrowskiego.

W ramach tego projektu zostały zakupione rowery, które będą wypożyczane w stanicy turystycznej w zespole dworsko – parkowym w Brniu dla turystów chcących zwiedzać powiat dąbrowski na dwóch kółkach. Do dyspozycji będzie 8 rowerów nazwanych samorządami nalężącymi do Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a także dwa foteliki rowerowe dla dzieci.

Rowerzyści wkrótce będą mogli przejechać się rowerami o nazwach: „Powiat Dąbrowski”, „Gmina Bolesław”, „Gmina Dąbrowa Tarnowska, „Gmina Gręboszów”, „Gmina Mędrzechów”, „Gmina Olesno”, „Gmina Radgoszcz” oraz „Gmina Szczucin”.

Osoby, które przyjadą tam na swoim rowerze, w razie konieczności, będą mogły skorzystać z samoobsługowej stacji naprawy rowerów.

W stanicy można również bezpłatnie otrzymać mapę turystyczną zawierająca opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc w gminach: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz i Szczucin, która może być wspaniałym przewodnikiem między innymi dla rodzin z dziećmi, wycieczek szkolnych, a także grup turystycznych. Będzie ona pomocna przy organizacji wycieczki rowerowej, lekcji historii w plenerze czy nawet spaceru po okolicy. Miłośnicy dwóch kółek odnajdą na mapie wiele ścieżek rowerowych. Na przykład Wiślaną Trasą Rowerową, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych.

Stowarzyszenie w ramach projektu, dla miłośników dwóch kółek i spacerowiczów, zakupiło również kamizelki i opaski odblaskowe, zestaw pocztówek oraz magnesy promujące nasz region. Będzie można otrzymać je bezpłatnie w stanicy turystycznej w zespole dworsko-parkowym w Brniu.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*