Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Policja i Straż Leśna kontroluje dąbrowskie lasy

Policja i Straż Leśna kontroluje dąbrowskie lasy

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej kontrolują kompleksy leśne. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo, szkodnictwo leśne, ale również patrolowanie posesji najbardziej oddalonych od terenów miejskich.
Nastały sezon zimowy oraz szybko zapadający zmrok sprzyja złodziejom, zwłaszcza okres Świąt Bożego Narodzenia, gdzie nasila się proceder nielegalnej wycinki drzewek iglastych oraz przypadków kłusownictwa. Mundurowi od minionego weekendu (19-20 grudnia br.) sprawdzają tereny leśne, miejsca złożonego drewna, posesje i rejony domów znajdujących się w pobliżu lasów. Wspólne patrole skierowane są na wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Funkcjonariusze egzekwują od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem.

W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też podejrzanie się zachowują.

Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego będą w porze zimowej szczególnie często organizowane.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*