Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nowy radiowóz w Komisariacie Policji w Szczucinie

Nowy radiowóz w Komisariacie Policji w Szczucinie

Nowy radiowóz trafił do szczucińskich policjantów. Jego pozyskanie było możliwe dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które w połowie sfinansowały zakup samochodu. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji.
Dziś (16.12.br.) na parkingu Komisariatu Policji w Szczucinie odbyło się przekazanie nowego radiowozu szczucińskim mundurowym. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa spotkanie odbyło się w ograniczonej liczbie gości.

W wydarzeniu wziął udział Jan Sipior – burmistrz Szczucina, Krzysztof Korzec – wójt Gminy Mędrzechów, Kazimierz Olearczyk – wójt Gminy Bolesław oraz Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć oraz Komendant Komisariatu w Szczucinie nadkom. Witold Łopata. Całkowita wartość radiowozu to 116 tysięcy złotych Radiowóz do jednostki trafił przy wsparciu finansowym wymienionych przedstawicieli władz samorządowych w ramach programu 50/50. Pozostałą część środków uzyskano z budżetu Komendy Głównej Policji. Podczas uroczystego przekazania kluczyków na ręce komendanta powiatowego nadkom. Jarosława Kmiecia, burmistrz Szczucina Jan Sipior wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej działalności policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy oraz podkreślił, że przekazanie tego samochodu jest jak najbardziej zasadne i potrzebne, aby sprawność w działaniu funkcjonariuszy była na możliwie jak najwyższym poziomie.

W ten sposób samorząd przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu szczucińskich policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby. Nowy Hyundai TUCSON z napędem 4X4 oraz benzynową jednostką napędową o mocy 177 KM z turbodoładowaniem pozwoli dotrzeć w każde trudnodostępne miejsce na terenie podległym Komisariatowi Policji w Szczucinie.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*