Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Trwają prace przy ulicach Batalionów Chłopskich i Popiełuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

Trwają prace przy ulicach Batalionów Chłopskich i Popiełuszki w Dąbrowie Tarnowskiej


Zgodnie z promesą otrzymaną od Wojewody Małopolskiego Gmina Dąbrowa Tarnowska prowadzi remont kluczowych ulic na osiedlu domków jednorodzinnych. Prace te dotyczą części ulicy Batalionów Chłopskich na długości 282 metrów i ulicy Popiełuszki na długości 376 metrów. W chwili obecnej prowadzone są prace przy nakładkach asfaltowych. Całokształt robót przy każdej ulicy obejmuje: roboty ziemne, roboty rozbiórkowe jezdni i chodnika, wspomniane już wykonanie nawierzchni asfaltowych dróg, wykonanie chodników i zjazdów do posesji oraz przejść dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa. Przeprowadzone zostaną także prace remontowe i modernizacyjne przy kanalizacji opadowej i ogólnospławnej. Wprowadzone zostanie właściwe oznakowanie.

Łączny koszt inwestycji poprawiającej stan obu ulic to 1 993 707 zł., z czego 900 249 zł. przeznaczonych jest na prace przy ulicy Popiełuszki, a 1 093 458 zł na prace przy ulicy Batalionów Chłopskich. Wykonawcą zadania jest PDM Dębica Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA i jest ono w 70 % finansowane z budżetu państwa.

Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego i jakości życia na osiedlu domków jednorodzinnych i była przez długi czas wyczekiwana przez mieszkańców tej części miasta.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*