Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nowe laptopy dla szkół

Nowe laptopy dla szkół

Powiat Dąbrowski otrzymał promesę w wysokości 107 tys. zł na zakup komputerów do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo. W dniu dzisiejszym Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego przekazała na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka promesę na zakup 34 laptopów w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

W spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli również: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Agata Suszczyńska, dyrekcja szkoły na czele z dyrektorem Robertem Panterą oraz dyrektorzy pozostałych szkół zawodowych, do których zostanie zakupiony sprzęt komputerowy.

Laptopy trafią do uczniów szkół zawodowych Powiatu Dąbrowskiego realizujących projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dyrektorzy szkół będą mogli użyczać zakupiony sprzęt uczniom w celu umożliwienia nauki zdalnej lub kształcenia w modelu hybrydowym. Po formalnym zakończeniu nauczania zdalnego, komputery będą stanowiły dodatkowe wyposażenie placówek.

Łączna wartość przekazanych komputerów dla Powiatu Dąbrowskiego wynosi 119 tys. zł, w tym kwota dofinansowania 107 tys. zł. W ramach tych środków zakupione będą komputery dla Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu i Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd Województwa Małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa”. W niej stworzono pakiet edukacyjny warty blisko 35 mln zł.
W ramach tego pakietu uczniowie z Małopolski otrzymają sprzęt komputerowy do nauki zdalnej za kwotę prawie 540 tys. zł. Łącznie zakupione będzie 174 laptopy i komputery.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*