Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Warsztaty teatralne online

Warsztaty teatralne online

Młodzież z dwóch zespołów teatralnych wraz z opiekunami (Justyna Bociek, Paweł Chojnowski) – „Feniksa” z DDK i „Brak Słów” ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie wzięła udział w warsztatach teatralnych online prowadzonych przez cenionego krakowskiego reżysera i aktora Jacka Milczanowskiego.

Organizatorami warsztatów byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (mecenas zajęć) i Dąbrowski Dom Kultury (udostępnienie komercyjnej platformy zoom). Zajęcia trwały 10 godzin i żeby nie kolidowały ze zdalną nauką w szkołach, zostały przeprowadzone w sobotę i niedzielę 5-6 grudnia. W ciekawych i rozwijających piękne teatralne pasje młodych ludzi wzięło udział 8 osób. Szczególne dla nich uznanie, że poświęcili na nie wolne dni weekendowe!

Zajęcia dotyczyły warsztatu aktorskiego (emisja głosu, artykulacja głosek, oddech, świadome użycie przepony), interpretacji postaci scenicznej i kompozycji konkretnych scen. Materiałem ćwiczebnym był tekst „Wyprawa na Wyspy Szczęśliwe” dostępny w pozycjach edukacyjnych wydawanych dla instruktorów teatralnych przez MCK „Sokół”.

Uczestnicy i opiekunowie obu zespołów młodzieżowych byli bardzo zadowoleni i wyrazili nadzieję na kolejne warsztaty sceniczne w DDK z Jackiem Milczanowskim, tym razem w realnej przestrzeni po zakończeniu pandemii.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*