Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka

Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka

3 grudnia 2020 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka, który przez 19 lat sprawował funkcję proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny w Oleśnie.

Zmarłego proboszcza pożegnali księża, siostry zakonne, rodzina, delegacje lokalnych samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz parafianie. Samorząd powiatowy reprezentowany był przez Wicestarostę Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mariana Szajora oraz Członka Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Jarosława Bartonia.

Uroczystości żałobne rozpoczęły się 2 grudnia. W tym dniu wprowadzono trumnę z ciałem śp. księdza prałata do kościoła parafialnego w Oleśnie. Odprawione zostały msze święte w Jego intencji. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył JE Ks. Bp. Stanisław Salaterski.

3 grudnia została odprawiona msza święta żałobna, której przewodniczył JE Ks. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Na zakończenie mszy świętej wspomniano pracę i dokonania śp. księdza proboszcza na rzecz parafian oraz lokalnej społeczności, który przez lata swojej posługi kapłańskiej w Oleśnie najwięcej wysiłku wkładał w ożywienie życia religijnego i duchowego parafii.

Ostatnie pożegnanie śp. ks. prałata Jana Rybaka uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych.
Jego ciało spoczęło w grobowcu kapłańskim na cmentarzu parafialnym w Oleśnie.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

fot. J. Szczebak

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*