Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dąbrowscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu kontrolują centra handlowe

Dąbrowscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu kontrolują centra handlowe

Policjanci z dąbrowskiej komendy wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas pełnionej służby kontrolują centra handlowe. Dwu tygodniowa przerwa w funkcjonowaniu sklepów, okres zakupów przedświątecznych spowodował zwiększony ruch w takich obiektach. Od 28 listopada br. zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia dotyczące działalności centrów handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym.

Mundurowi wspólnie z inspektorami Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej  w Dąbrowie Tarnowskiej kontrolują sklepy w centrach handlowych znajdujące się na terenie powiatu pod kątem minimalizacji skutków pandemii. Podczas kontroli zwracana jest uwaga na respektowanie przez mieszańców i przedsiębiorców obostrzeń związanych min. z obowiązkiem korzystania z maseczek, zachowania dystansu społecznego, ulokowania stanowisk do dezynfekcji rąk oraz liczby osób wchodzących do stoisk w obiektach handlowych związku z obowiązującym limitem klientów 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Przypominamy, że wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Na wiele nurtujących nas pytań możemy znaleźć odpowiedzi pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi.

Pamiętajmy, że mimo okresu przedświątecznego pandemia nas nie opuściła, a aktualne obostrzenia, to nie tylko zalecenia, ale również przepisy obligujące nas do ich przestrzegania.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*