Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dotacja dla szpitala na zakup jezdnego aparatu RTG

Dotacja dla szpitala na zakup jezdnego aparatu RTG

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podpisał umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, na mocy której samorząd powiatowy przekaże do dąbrowskiego szpitala dotację w wysokości 150 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu aparatu RTG jezdnego.

Ten specjalistyczny sprzęt usprawni pracę placówki i umożliwi przeprowadzenie pełnej diagnostyki pacjentów chorych oraz podejrzewanych o zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 przebywających na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym, który wraz z Oddziałem Chorób Płuc przekształcony został w oddział ”covidowy”.

Szacunkowy koszt zakupu jezdnego aparatu RTG wynosi ok. 516 890,16 zł. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 300 000 zł w ramach dotacji z „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 2” przeznaczonej na zakup RTG przewoźnego oraz dotację Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 150 000,00 zł.

Dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn zwrócił się również do samorządów gminnych z wnioskiem o partycypowanie w kosztach zakupu aparatu RTG i przyznanie dotacji, które pozwoliłyby dofinansować tą ważną inwestycję. Brakująca kwota to ponad 66 000 zł.

Nadchodzące dni to czas, w którym samorządy gminne będą podejmować decyzje w powyższej sprawie. Wyrażamy nadzieję, że wykażą zrozumienie dla trudnej sytuacji i potrzeb szpitala wynikających z prowadzonych działań na rzecz walki z epidemią COVID – 19.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poinformował, że w dniu 25 listopada 2020 roku podpisana została już umowa z Gminą Szczucin, która jako pierwsza odpowiedziała na wniosek szpitala, przyznając ZOZ dotację w wysokości ponad 23 000 zł na zakup jezdnego aparatu RTG.

powiatdabrowski.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*