Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zatrzymany przez dąbrowskich policjantów za przekroczenie prędkości był nietrzeźwy

Zatrzymany przez dąbrowskich policjantów za przekroczenie prędkości był nietrzeźwy

W trakcie kontroli z powodu przekroczenia prędkości, okazało się że 42-letni mieszkaniec Podkarpacia ma 1,6 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 42-letni mieszkaniec Podkarpacia, który jadąc przez Żelazówkę w powiecie dąbrowskim przekroczył dopuszczalną prędkość o 24 kilometry na godzinę. Zatrzymali go policjanci dąbrowskiej drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 1,6 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę (14.11.br.) funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej Policji kontrolowali prędkość kierujących poruszających się drogą krajową nr 73 przez miejscowość Żelazówka w stronę Tarnowa oraz Kielc. Około godz. 15, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, od razu dało się wyczuć, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Badanie wykazało, że 42 letni mieszkaniec gminy Czarna (woj. podkarpackie) jest nietrzeźwy i posiada 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna zamiast za kierownicą usiądzie na sądowej ławie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 42- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*