Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Certyfikowane świadczenia w Tuchowie i Dąbrowie

Certyfikowane świadczenia w Tuchowie i Dąbrowie

Minister zdrowia przyznał Szpitalowi Rodzinnemu Centrum Zdrowia Tuchów akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Taki dokument otrzymały także oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, prowadzone przez Centrum Zdrowia Tuchów w Szpitalu Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Warunkiem przyznania certyfikatów było spełnienie szeregu określonych standardów. Dotyczą one właściwej diagnostyki, oceny stanu pacjenta, skuteczności opieki, kontroli zakażeń oraz samych zabiegów. Oceniano także stosowanie znieczuleń i prowadzenie farmakoterapii oraz zarządzanie placówką.

Pracownicy Centrum Monitorowania Jakości, którzy przeprowadzali audyt w Tuchowie i w Dąbrowie sprawdzali przestrzeganie procedur na wszystkich oddziałach szpitalnych, ale też w pracowniach zajmujących się diagnostyką: np. w Pracowni Tomografii Komputerowej, w Pracowni Mammografii czy w kompleksowym Laboratorium Analitycznym. Drobiazgowo sprawdzane były procedury w Centralnej Sterylizatorni oraz w otoczeniu infrastrukturalnym szpitala.

Najwyższe oceny spółka uzyskała za opiekę nad pacjentem, poprawę jakości świadczeń i ich bezpieczeństwo. Sporo punktów uzyskały także także ciągłość opieki, przestrzeganie praw pacjenta oraz funkcjonowanie działu diagnostyki obrazowej.
To już kolejna akredytacja dla Centrum Zdrowia Tuchów, ponieważ certyfikat ważny jest trzy lata od daty wystawienia. Obecnie taki dokument posiada tylko 214 szpitali w kraju.

CZT

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*